Skleněné zábradlí sloupkové

Stavebnicové skleněné zábradlí – základní tipy pro montáž

Skleněne zabradlí

Skleněne zabradlí

Skleněné zábradlí sloupkové se kompletuje podobně jako klasické nerezové zábradlí. Jediným rozdílem je že sloupky mají místo držáků prutů, držáky skla.

Nerezový sloupek pro skleněné zábradlí

Nerezový sloupek pro skleněné zábradlí

Existují tři základní způsoby uchycení skla:
Systém S1. Sklo je bez pojistky uchyceno iba stiskem držáku. Doporučuje se pouze při zábradlích s vrchním kotvením sloupků.
Systém S2. Držáky obsahují pojistku, která sklo nepustí propadnout. Nevýhodou tohoto systému je, že sklo se musí vrtat. Vhodné pro zábradlí s vrchním nebo bočním kotvením.
Systém S3. Držáky mají ve spodní části plotýnku proti propadnutí skla. Sklo se tak nemusí vrtat. Nevýhodou může být estetičnost – spodní držák skla musí být umístěn pod spodním rohem skla. Vhodné pro zábradlí s vrchním nebo bočním kotvením.
Po vyjmutí kolíku, resp. ploténky se oba systémy S2 a S3 mohou být použity jako systém S1. Při koupi držáků skla je třeba dokoupit i těsnění na Váš rozměr skla. Na jeden držák  jsou potřeba dva kusy těsnění.
V nabídce společnosti Umakov najdete držáky skla v jakosti nerezu AISI304 a AISI316 , provedení brus nebo lesk . O něco levnější alternativou jsou držáky z materiálu ZAMAK, slitiny zinku. Ten se dodává ve třech provedeních – surový, broušený nebo leštěný .
Kompletní nabídku sloupků, držáků a těsnění najdete na stránkách www.umakov.cz

 

 

Držáky skla - systémy

Držáky skla – systémy

 

umakov